Aventuriin

Aventuriin (itaalia keeles per avventura – juhus) on peitkristallilise kvartsi peeneteraline erim, kuid saanud oma nime Itaalias 17. sajandil juhuslikult taasavastatud klaasisordi järgi (aventuriinklaas). Sarnase sädeluse tõttu kandus nimetus üle ka kivimile. Naturaalne aventuriin on läbipaistmatu või läbikumav tavaliselt kollane, kollasoranž, hele- ja tumeroheline või sinine. Vilgu, götiidi ja hematiidi soomusekeste lisad ning raua hüdroksiidiga täidetud praokesed annavad aventuriinile iseloomuliku sätandava helgi. Teada tuleks ka seda, et looduslik kvaliteetne aventuriin on äärmiselt sarnane laialt levinud sünteetilisele aventuriinklaasile.

Kivim on olnud väga hinnaline ja populaarne Hiinas, seda peeti keiserlikuks kiviks. Oranž aventuriin annab jõudu ja aitab ellu ning oma võimalustesse positiivselt suhtuda, toetab muutusi ja uusi algusi.

Tumeroheline aventuriin hoolitseb eelkõige füüsilise keha eest. Olles üleüldine tervendaja, on tema õrn energia lõdvestav ja puhastav. Ta mõjub närvisüsteemile rahustavalt ning värskendavalt, kuna aitab vabaneda kahjulikest mõtetest ja tunnetest, mis põhjustavad kehas probleeme ning pingeid. Stressi ja kaose aegadel on aventuriin hea kaaslane.

Aventuriini on hõlbus hooldada – piisab 2 korrast kuus voolava vee all mahalaadimisest. Kivim armastab valgust, seepärast asetage ta tihti päikese kätte.

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.