Malahhiit

Malahhiidi nimetus tuleneb kreeka keelest – malache – sügavroheline. Iseloomuliku värvuse annavad kivimile vase ioonid. Malahhiidi värvus võib olla hele- ja tumeroheline, mustjasroheline, harva sinakasrohelisest toonist smaragdroheliseni. Erilise võlu annab kivimile murde- või lihvitud pindadel esinev iseloomulik vöödilisus. Kivim on reeglina läbipaistmatu, harva läbikumav. Malahhiiti on vääriskivina töödeldud juba ammu – Egiptuses, Vanas-Kreekas ja Vanas-Roomas. Alates malahhiidi avastamisest Venemaal 1635. aastal on see kivim olnud paljude vene tsaaride lemmikkiviks. Tänapäeval on ta aina haruldasem ja seetõttu on liikvel palju immitatsioone.

Malahhiit on üks tugevamaid maagilisi kive. Lihvitud malahhiidi pinnal esile tulevad triibud ja spiraalid annavad talle müstilise välimuse. Temaga on seotud palju legende. Arvatakse, et malahhiit hoiab oma kandjat ja et temaga on võimalik oma soovide osas kokkuleppele jõuda. Malahhiidi muster sümboliseerib liikumist, muutumist ja uuestisündi. Malahhiit on võimsa puhastava toimega imedes endasse kogunenud negatiivse energia. Ta aitab loobuda vanast, et esile saaks kerkida uus, ning tegutseda otsustavalt ja julgelt.

Malahhiiti laetakse asetatuna mäekristalli peale või meresoola sisse. Malahhiit on pehme materjal, seetõttu tuleb teda kaitsta löökide, kukkumise, järskude temperatuuri muutuste ja hapete eest.