Kuukivi

Kuukivi näol on tegemist kaaliumirikka päevakivigrupiga, mis on enamasti kumavad või pärlmutterhelgiga. Esineb valgeid, virsikuvärvi, punakaid, sinakaid aga ka hõbehalle kive. Enim on tuntud sinaka läikega piimjas või läbipaistev adulaar. Tumehall norra kuukivi ehk larvikiit on aga kaitsekivi. Ka talle on omane kuukivi sinakas helk.

Kuukivi on alati ümbritsenud müstikaloor − on ta ju oma nimegi saanud öötaevas sätendava salapärase ja kättesaamatult kuult. Kuukivi on naiste kivi, mida seostatakse naiselikuse, viljakuse ja emadusega. Kuukivi salapärases helgis on samasugust ilu nagu last ootava ema kiirguses. Paljudes kultuurides, näiteks Indias, on see püha ja maagiline atribuut. Araabia maades kannavad naised kuukivi tihti oma riietesse peidetuna, kuna peavad seda viljakuse sümboliks.

See on ka armastusekivi, mis suurendab naise veetlust. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähendaste tundeid. Kuukivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kuid kuulatakse oma sudamehäält ja lastakse sel oma elule mõju avaldada.

Kuukivi laetakse täiskuuajal. Kivimit tuleb pesta seebiveega, minaraal on rabe ja ei kannata suuri temperatuuri muutusi.