Korall

Koralli nimetus tuleb kreeka keelest – korallion ehk mere tütar. Korallid on imepärased mereorganismid, kes elutsevad peamiselt soojades, ekvaatori ligiduses olevates meredes, kuna seal on nende eluks parimad tingimused. Nimelt vajavad nad sooja (20–30 °C) ja suhteliselt soolast vett (27–45‰). Korallid moodustavad maailmakuulsaid ja unikaalseid korallrahusid. Kuigi korallrahud ei kata maakera pindalast isegi 1%, on nad koduks 25%-le merekaladest. Korallile sarnaseid mineraale looduses rohkem ei leidu. Ühe koralli suurus on mõnest millimeetrist 2 meetrini ning koralle on umbes 2500 erinevat liiki.

Korall sümboliseerib elupuud. Koralli on peetud lapseootel naistele kõige sobivamaks ehteks. Arvatakse, et kui korall merest välja tuuakse, siis tema võnked nõrgenevad justkui vajuks ta unne. Kui aga korall satub inimese energiavälja, siis ärkab ta uuesti ellu. Koralli energia on väga emalik ja kaitsev.

Väga kuulsad on hõbedased pärlmuttervärvi inglikorallid. Eri toonides fossiil korall on moodustunud minevikus elanud iidsetest, nüüdseks kivistunud organismidest. Kuid enim on siiski tuntud punane ja valge korall, haruldasemad on roosa, sinine korall ehk akori ja kuninglik must korall. Punane annab elujõudu ja tarkust, ta sümboliseerib armastust, kirge ja seksuaalset veetlust. Valge korall puhastab ja kaitseb, sobib hästi inimestele, kes teisi ravivad. Roosa korall tugevdab suhteid ja kiindumusi, hõlbustab stressiga toimetulekut; Vana-Kreekas oli roosa korall õnne sümbol. Must korall on võimasalt puhastav.

Koralle tuleb puhastada külma või nõrga seebiveega. Korallid on kuumustundlikud, reageerivad hapetega, seetõttu on ka kosmeetika- ja nahahooldusvahendid neile kahjulikud. Aja jooksul korallid pleekuvad, kuid kui kasta nad lühikeseks ajaks vesinikülihapendisse, siis värvus taastub.