Larimar

Larimar on vääriskivi, mida leidub ainult Dominikaani Vabariigis (Kariibi meres). Kivimi avastas esmakordselt 1916. aastal Hispaania preester Miguel Domingo Fuertes Loren, kuid kuna tollal oli tegemist tundmatu kivimiga, siis ei hakatud lähemalt uurima ja nii lükkus avastamine edasi. Kivimi taasavastasid 1974. aastal Barahona randadelt Miguel Mendez ja Norman Rilling. Üsna kiiresti selgus kivimi haruldane koostis. Lisaks on larimar väga ilusat värvi valge, hele-, rohekas- või ka tumesinine meenutades igati sooja Kariibi mere sinavaid laguune. Nii sai larimar sai oma nimetuse Miguel Mendezi tütre Larissa ja hispaaniakeelse sõna mar – meri järgi. Mida intensiivsem on sinine värvus, seda hinnalisem on kivim.

Larimari on nimetatud ka Atlantise kiviks kuna Edgar Cayce („magav prohvet”) on viidanud, et osa Atlantisest leitakse Kariibidelt. Veel viitas ta, et ühelt nendest saartest leitakse imeliste raviomadustega sinine kivi. Paljud usuvad, et jutt käis larimarist ning seepärast nimetatakse teda ka Atlantise kiviks.

Tänu oma värvile on larimar rahu kiirgav kristall. Nii võib pidada larimari vee-elemendi kiviks, kuid kuna ta on sündinud vulkaanilisest aktiivsusest, siis ühendab ta endas nii vee kui tule-elemendid.

Puhastada külma veega, viibides pikalt päikese käes ja kuumuses kivim pleekub.