Tiigrisilm

Tiigrisilm ehk tiigrisilmaefektiga kiuline kvarts on saanud oma nime iseloomuliku kuldpruuni värvi ja krokidoliidi nõelakeste omapärase sirendavast helgi tõttu. Kivi pöörates jääb mulje, et helkivad ribad liiguvad, meenutades nii tiigri luuravat pilku. Tiigrisilm võib olla nii kollakaspruun, valkjas kui ka pruunikasroheline. Kui tiigrisilma kuumutada, siis muutub pruunikas kivi punakaks härjasilmaks. Kui kivim on hall, siis kannab ta nime kullisilm.

Tiigrisilma peetakse üheks kõige tugevamaks kaitsekiviks. Tema energia on väga mehelik. See on aeglane ja raske, kuid liikuma hakates on ta suure mõjuga. Tiigrisilm tasakaalustab tundeid ja aitab oma jõudu pareini tunnetada. Ta suurendab tahtejõudu, julgust ning õpetab jõu õiget kasutamist. Tiigrisilm sulatab ühte meheliku ja naiseliku energia – Päikese tuline kuldne on põimnud Maa tumepruuni energiaga.

Veel ülemöödunud sajandil oli tegemist ihaldatud vääriskiviga, mida kasutati isegi koos teemandiga. Kivimi hind langes alles pärast uute leiukohtade avastamist Aafrikas.

Kivimit tuleb puhastada veega, seejärel laadida lühiskest aega päikese käes. Kuumutamisel värvus muutub.