Turmaliin

Turmaliini nimetus tuleneb singaleesi keelest – turmali ehk mitmevärviline. Kivimi nime tõid Sri Lankast Euroopasse 1703. aastal hollandlased. Elektriliste omaduste tõttu on kivimil omadus energiat üle kanda ja nii kujunes temast spirituaalne kivi. Turmaliin võib olla nii läbipaistev kui ka läbipaistmatu värvitu, punane, sinine, roheline, pruun, kollakaspruun, must aga ka mitmevärviline. Kivim on kiuline, kristallid kasvavad torukestena.

Rubelliit ehk roosa turmaliin on südamekivi, mis aitab väljendada positiivseid tundeid, avada südame ja kogeda armastust. Kivi toob uut elurõõmu ja innustust. Vanasti oli rubelliit kunstnike kivi, sest arvati, et ta ergutab loomejõudu. Rubelliit muudab inimese teadlikuks oma jõust. Ta esindab naiselikku energiat olles rohelise turmaliini vastandiks. Arvatakse, et kivi mõjub ühtviisi positiivselt nii kehale kui hingele, kuid teda ei soovitata kanda pidevalt.

Verdeliit ehk roheline turmaliin puhastab, rahustab ja tugevdab närvisüsteemi. Kivi annab inspiratsiooni ja loovust, ta tervendab ja värskendab. Verdeliit esindab eelkõige maskuliinset energiat. Seetõttu paaridel soovitatakse kanda naisel roosat ja mehel rohelist turmaliini.

Must turmaliin ehk šörl juhib negatiivse energia eemale. Ta on nagu kilp, mis neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid tundeid ja rünnakuid. Kivi aitab viibida raskes keskkonnas.

Kivimit tuleb puhastada veega, laadida päikese käes ja kaitsta suurte temperatuuri muutuste eest.