LAULASMAA

Laulasmaa kollektsiooni loomine alates materjali leidmisest, mõtisklustest vormide ja võimalike lahenduste üle on olnud erakordselt nauditav protsess. Sügav rahulolu kaasneb ära tundmisega, et meie põhjamaine loodus on ammendamatu inspiratsiooniallikas ja pakub ikka ja jälle materjali kauniteks eheteks.

Need ehted teevad meie jaoks eriliseks Laulasmaalt kodurannast leitud granaadid. Need ei ole kaugete maade uhked vääriskivid, vaid tihti ainult paari millimeetrised mere laintes lihvitud kivikillud. Purpurpunased ja violetsed! Päikese käes sama ilusad kui kaugete maade kaunitarid, kuid neist erinevalt teevad väikesed koduranna leiud südame soojaks. Kodu saab mitmeti kaasa kanda. Mälestustes, mõtetes – ehetes.

Laulasmaa on kodu. Koht, kus tunneme rannas iga kivi ja metsas igat puud. Laulasmaal oleme rahus iseenda ja loodusega. Meie kodurand jäi lumeta talve tõttu kõvasti lainte meelevalda. Oma üllatuseks avastasime rannaliivalt imeilusad granaadikillud. Olles raskemad kui liiv, on vaja tugevad tormilained, et nad kaldale uhtuda. Esimesed killukesed täitsid meid tohutu elevusega – kodurannas tundusid nad meile hindamatud! Põhjamaiselt kaunid oma tagasihoidlikus ilus. Nii oleme sel suvel põnevusega sobivaid tükikesi otsinud ja mõtisklenud, et milline võiks olla hinge paitava kivikese praktiline väljund. Ühel hetkel otsustasime ühendada kivikillud puu motiiviga. Nii ongi ehtele jõudnud Laulasmaa mände sümboliseeriv puu motiiv ja samalt kaldalt pärit violett-punased granaadikillud.