Hea ehtekandja, kivide, pärlite, koralli, merevaigu ja muude looduslike materjalidega ehete õige hooldus tagab nende kestvuse. Hooldusjuhiste eiramine võib aga tuua kaasa muutusi materjali välimuses ning kvaliteedis, äärmisel juhul põhjustada defekte ja isegi purunemist.
Peamised ohud on kukkumine, hõõrdumine kõvema materjali vastu ja järsud temperatuurimuutused. Paljud väärismaterjalid ei talu pikaaegset päikesekiirgust, kõrget temperatuuri ja tugevatoimelisi kemikaale. Ärge kunagi minge ehtega sauna, merre ega basseini. Iga materjali täpne hooldusinfo on leitav meie kodulehel vastava materjali kirjeldusest (vt sildipilve).
Võimaluse korral tuleb ehteid hoida üksteisest eraldi, et ei tekiks hõõrdumisest tulenevaid kriimustusi. Kriimustuste suhtes on eriti tundlikud pärlid, merevaik, Swarovski kristallid ja paljud kivimid (vt kivimi kirjeldust).
Enne magamaheitmist tuleb ehted ära võtta, vastasel juhul oksüdeerub hõbe kiiremini ja vajab sagedasemat puhastamist. Mitte mingil juhul ei tohi ehteid puhastada erinevate pastadega – see kriimustab metalli õrna pinda ja kahjustab eset. Ainult hõbeda puhastamiseks mõeldud tugevad keemilised lahused võivad kahjustada kivi, pärlit jm materjali.
Nii hõbe kui kuldehteid tasub puhastada soojas vees nõrga seebi- või muu pesuvahendi lahusega (nt LOC Amwaylt). Seejärel soovitame ehteid poleerida pehme puuvillase, sametise või seemisnahkse lapiga. Nii eemalduvad hõlpsalt metalli pinnal oksüdeerumisest ja niiskusest tekkinud laigud.